Nachádzate sa tu

Domov

Víťazstvo Panny Márie v Afrike

Povedať pred státisícami ľudí, v krajine v ktorej 15 rokov zúri občianska vojna, že za krátko príde mier na to treba veľkú odvahu a ešte väčšiu vieru. A keď sa to splní, také niečo nemôžeme prejsť bez toho, aby sme sa nad tým nezamysleli.
Don Gobbi to hovoril na svojej ceste po Afrike koncom minulého roku. Podmienka bola zasvätiť tieto krajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Keď to biskupi urobili, na príhovor Panny Márie sa stal zázrak - na začiatku tohto roku bojujúce strany uzavreli mier.
Keby sme sa aj my s takým nadšením zasvätili Panne Márii ako to urobili tí černosi v Afrike, potom by aj u nás, v našich srdciach, rodinách, na celom Slovensku zavládol pokoj.
Prečítajte si o tejto ceste a víťazstve Panny Márie.
Stiahnite si to aj s ďaľšími podrobnosťami vo formáte pdf

 

Púť mieru medzi ľudom zasiahnutým násilím spôsobeným dlhou vojnou

10. septembra 2008 začala svoju púť socha predstavujúca Pannu Máriu z Fatimy. Navštívila tri národy: Demokratickú republiku Kongo, Rwandu a Burundi. V prvej krajine navštívila mestá Kinshasa, Lubumbashi, Kisangani, Goma, Butembo, Bukavu a Uvira; v druhej krajine: Kibeho a jeho slávnu svätyňu “Matka Slova“ a v tretej: Mariánsku svätyňu Mont Sion Gikungu v meste Bujumbura.

Prezident (predstavený) Komunity Matky pokoja v Modene Aniceto Battani z poverenia samotného Don Stefana Gobbiho, zakladateľa Mariánskeho kňazského hnutia, / je to hnutie, ktoré zahŕňa do svojich radov v každej časti sveta tisícky kňazov, stovky biskupov a nespočetné množstvo laikov/, bol oficiálnym sprievodcom tejto dlhej púte, ktorá trvala jeden mesiac a ktorá pre účasť veriacich a pre veľké znamenia isto vstúpi do histórie. Predovšetkým pre sľub daný Pannou Máriou Don Gobbimu, ktorý sa potom presne potvrdil - Dar mieru a pokoja. Na slávnostných obradoch a modlitebných večeradlách, ktoré sa konali v rôznych farnostiach a svätyniach v navštívených diecézach sa zúčastnili tisícky ľudí. Sochu Fatimskej Panny Márie pri jej príchode vždy vítalo veľké množstvo ľudí, ktorí ju oslavovali: tancom, spevom, hádzaním kvetov a volaním “Mama Mária“.

Vysvetlenie ako komunikuje Panna Mária s Don Stefanom Gobbim.

Panna Mária dala Don Stefanovi Gobbimu v priebehu dvadsiatich piatich rokov početné posolstvá, ktoré boli určené kňazom a publikované v tzv. “Modrej knihe“, ktorá bola preložená do všetkých najdôležitejších jazykov sveta. Je to nadprirodzený spôsob komunikácie, ktorý sa nazýva “vnútorné rozprávanie“.

Vnútorné rozprávanie je mystický jav, popísaný v príručkách spirituálnej teológie, teda Cirkvi nie je neznáme. Sú to jasné slová, nepočuté ušami, ale oznámené osobe, ktorá ich dostala, ako keby pochádzali zo srdca a ktoré v spojení tvoria posolstvo.

Bolo správne uviesť tento výklad a spresnenie pre lepšie pochopenie tohto svedectva.

Po 15 rokoch vojny mier !!!

Prísľub Panny Márie:

Panna Mária prisľúbila Don Stefanovi Gobbimu:

“Nechaj zasvätiť môjmu Nepoškvrnenému Srdcu krajiny kam ťa pošlem: Kongo, Rwanda a Burundi, potom sa vrátiš do Talianska, a ... sľubujem, že v týchto krajinách zavládne mier. "

Na všetkých zastaveniach v diecézach, ktoré boli navštívené počas púte, Don Stefano verejne ohlasoval s veľkou radosťou a s rovnakou istotou prísľub Panny Márie. Spolu, na všetkých večeradlách tejto púte sa zúčastnilo asi 3.000.000 veriacich, ktorí aplaudovali pri ohlásení prísľubu Panny Márie mávaním šatkami, spevom, tancom a radostným volaním.

Významnosť tohto posolstva i pochybnosti, ktoré samotné posolstvo vzbudzovalo, predovšetkým medzi politikmi, našlo neskôr široký priestor v komentároch - skôr skeptických - v lokálnych, národných i medzinárodných médiách.

Skepticizmus bol široko ospravedlňovaný skutočne komplikovanou politickou situáciou, ktorá z dôvodov ekonomických, obchodných a politických zasiahla okrem Konga, zvlášť tri susedné krajiny: Rwandu, Burundi a Ugandu.

Rôzne diecézy, v ktorých bola púť vykonaná, uskutočnili zasvätenie svojich jednotlivých krajín Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a ... Panna Mária svoj prísľub dodržala.!!!!

Treba poznamenať, že socha Fatimskej Panny Márie navštívila v Kongu sedem diecéz - päť z týchto diecéz sa nachádza v severovýchodnej časti, v oblasti, ktorá bola najviac zasiahnutá krutosťami vojny. Je jasné, že naša Nebeská Matka chcela byť bližšie k tým svojim deťom, ktoré najviac trpeli počas dlhých rokov vojny, aby im priniesla ohlasovanie pokoja, tohto vzácneho daru svojho Nepoškvrneného Srdca.

Toto je svedectvo jedného veriaceho na príchod Fatimskej Panny Márie do Konga “Furaha ni mingi kati ya watu... tunamgojea na hamu mkubwa. Tunapenda kuzungumuza pamoja naye na kumwambia mashida zetu zote. Tunajua kama yeye anatusikiliza...“ (Radosť je veľká ... očakávame ju s veľkou túžbou. Sme radi, keď jej môžeme vyrozprávať všetky naše problémy. Sme si istí, že nás vypočuje.)


November 2008

10. októbra znovu vstupujeme do Talianska. Na konci októbra a začiatku novembra situácia v Kongu sa vyostrila, obzvlášť v severnom Kivu. Povstalci generála Nkunda (Rwandská Čepeľ) ničili celé dediny, nútiac ľud k strmhlavému úteku do Goma. Utečenci sa počítajú na tisícky. Mesto Goma už nemá viac priestoru pre prichýlenie ďalších utečencov do utečeneckých táborov. Chýbajú potraviny, lieky, pitná voda. Je to jeden z najťažších humanitárnych prípadov. Goma sa stáva mestom stratených detí. Množstvo detí oboch pohlaví je naverbovaných všetkými zúčastnenými stranami do vojny. Zdá sa to ako koniec sveta. (Medzičasom, v snahe nájsť mierovú dohodu, v Nairobi sa koná prvé stretnutie medzi vládou Konga a rebelmi - hnutie rwandských povstalcov, vedených konžským generálom Nkunda.) Situácia sa zlepšuje v decembri a januári, aj keď pomery medzi krajinami v konflikte sú ešte napäté kvôli vzájomnému obviňovaniu zo zodpovednosti. V polovici januára sa zdá, že sa situácia začína meniť ... Náhly zlom, veční nepriatelia sa stávajú priateľmi. Ugandské, rwandské vojská vstupujú do Konga so splnomocnením vlastnej vlády a spolupracujú s riadnym konžským vojskom, aby vykorenili rebelov ich vlastných krajín, ktorí roky prelievali krv v Kivu.

Mier!...Mier!...Mier!...


25. február 2009
Zavládnutie mieru v Kongu, Rwande a Burundi

Neuveriteľne sa potvrdil prísľub Panny Márie, ktorý ohromil všetkých nepripravených a najviac pochybujúcich pre rýchlosť, s ktorou nastal mier vo všetkých týchto krajinách trápených vojnou počas dlhých pätnástich rokov.

Zasvätenie bolo vykonané a Panna Mária, ako zvláštny dar jej Nepoškvrneného Srdca, darovala mier a pokoj, presne ako sľubovala.

25. februára 2009 miestny denník priniesol palcovými titulkami: “Skutočný návrat všetkých rwandských oddielov do vlasti... Stačilo 35 minút pre odvrátenie 15 rokov vojny“.

V polovici januára 2009 začína skutočný nezvratný mierový proces

V polovici januára, Rwanďania, vyhlásení nepriatelia Konga, začínajú neuveriteľne spolupracovať s konžským vojskom na severe Kivu, ktorého hlavným mestom je Goma, aby prenasledovali rwandských rebelov Hutu z Demokratických síl za oslobodenie Konga. 22. januára zatkli a uväznili slávneho generála Laurenta Nkunda, konžského vodcu rebelov Tutsi (CNDP), hlavného zodpovedného za vojnu v tomto regióne, na ktorého bol vydaný medzinárodný zatykač.

25. februára 2009, 14:00 - všetci rwandskí vojaci sa vrátili do vlasti z Goma potom, ako spoločne s konžským vojskom zničili tábory rebelov až do ich úplnej kapitulácie.

Ta istá vec sa udiala na juhu Kivu s hlavným mestom Bukavu: 28. februára 2009, rwandskí vojaci odtiahli z juhu Kivu a vrátili sa do vlasti potom, ako v spolupráci s konžskými skupinami, premohli posledné zvyšky odporu rwandských rebelov Hutu z Demokratických síl za oslobodenie Konga a zničili ich tábory a prinútili ku kapitulácii.

V tých istých dňoch sa tiež vrátili do Rwandy tisícky Hutuov, ktorí sa uchýlili v Kongu v roku 1996, aby unikli odplate Tutsiov. Táto posledná vec je veľmi dôležitá, pretože všetka bieda začala v Rwande útekom Hutuov. Dnes je konečne zlo vyťaté zo svojich koreňov a tento návrat Hutuov do vlasti znamená, že vzťahy medzi dvoma etnikami sa normalizovali a nastáva skutočné uzmierenie po strašnej genocíde z roku 1994. V tých istých dňoch ugandské vojská dokončovali rovnakú operáciu a v spolupráci s regulárnym konžským vojskom, v oblasti východného Konga na hranici s Ugandou pozorne preskúmavali tábory ugandských rebelov z “RLA“ (Lords Reistance Army), ktoré roky prelievali krv v tomto regióne, prinútiac ich ku kapitulácii, aby ich potom poslali späť do vlasti.

Správa z 20. marca 2009 tvrdí, že i ugandské vojsko, potom ako dokončilo operáciu záťahu proti rebelom a zničilo ich tábory, sa stiahlo do Ugandy opustiac Kongo.

Operácia vedená rwandským a ugandským vojskom, spoločne s konžským vojskom proti rebelom oboch strán, im zasadila tvrdý úder. Je predvídateľné, že sa môžu ešte vyskytovať sporadické nájazdy zo strany nezatknutých rebelov, ktorí utiekli do lesov, aby sa vyhli zatknutiu, čo bolo brané v úvahu a nemôže to nijako narušiť mierové plány. Tak ako pri veľkom zemetrasení doznievajú postupne napätia v zemskej kôre, tak aj tento, toľko vytúžený mier by mohol predpokladať fázu, v ktorej by sa ešte mohli vyskytnúť menšie nepokoje, ale to neznamená, že vojna nebude definitívne ukončená.

Je neuveriteľné, že štyri krajiny vedúce vojnu počas 15 rokov, prešli od vojny k mieru v priebehu niekoľkých týždňov, čo je ľudsky nepochopiteľné! Jedna vec je ale jasná: nemôže to byť dielom človeka!

A dnes, medzi bývalými bojujúcimi krajinami (Kongo, Rwanda, Burundi, Uganda), ktoré boli až donedávna úhlavnými nepriateľmi, ktorí sa navzájom obviňovali zo zložitých životných podmienok, je na programe úzka ekonomická spolupráca pre využitie palív a energie hydroelektrární. Ako spriatelené krajiny by mohli v tomto trende aj naďalej pokračovať.

Misionár z Kivu komentuje túto skutočnosť v miestnom denníku: “Za tým je nejaký trik, nie je možné také rýchle nastolenie mieru, „ ... Možno si neuvedomil, že sa jedná o skutočný zázrak a zázraky sa nemôžu ani demonštrovať, ani pochopiť... môžu sa len prijať s radosťou a vďačnosťou. Misionár pravdepodobne nepoznal prísľub, ktorý dala Panna Mária prostredníctvom Don Gobbiho. Neskôr bol tento prísľub, ktorý ubezpečoval o nastolení mieru v oblasti Veľkých Jazier pod podmienkou, že Kongo a zainteresované krajiny Rwanda a Burundi, príjmu púť Panny Márie Fatimskej a urobia akt zasvätenia Jej Nepoškvrnenému Srdcu, spopularizovaný mnohými médiami.

SEVERNÉ KIVU: VLÁDA A REBELI CNDP PODPÍSALI MIEROVÚ DOHODU

Veľké titulky sa zjavili v niekoľkých konžských denníkoch a na internete 23. marca 2009, ktoré obsahovali:

“Formálna mierová zmluva medzi vládou Demokratickej Republiky Kongo a Národným kongresom obrany ľudu (CNDP), čo je rebelské ex-hnutie aktívne v provincii východné Kivu a ktoré pod vedením ex-generála disidenta Laurent Nkunda predstavovala od roku 2004 hlavný tŕň v oku mierového procesu, bola podpísaná dnes v Goma, hlavnom meste Severného Kivu“.

Toto je potvrdenie, že mierový proces vážne a nenávratne začal, pokračuje... a za chvíľu i posledné zvyšky, ktoré unikli zásahom spojených konžských, rwandských a ugandských síl môžu byť víťazne porazené.

Aniceto Battani

Prezident

Komunita Matky Pokoja

Modena, 25. marca 2009

Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017Fatima1917 - 20171917 - 2017